Як підтримувати чистоту бруківки

Всі статті

1442

24-02-2021

Бруківка – це сучасний пресований матеріал, яким покривають майданчики та пішохідні зони. З її допомогою виходить створити рівні ділянки на тротуарі, красиво оформити доріжки в парку, у промзоні або на дачі. Відрізняється бруківка відповідністю ціни і якості, вона довговічна, витримує постійні сильні навантаження, легко очищується від різних видів забруднень.

Правила монтажу та догляду за бруківкою

Створення плиткового покриття з бруківки – копіткий та відповідальний момент, що вимагає дотримання певної технології укладання. Довговічність покриття залежить від правильно обраної плитки, відповідних кліматичних умов, майбутніх навантажень, а також, при монтажі мають бути дотримані всі правила.

Для того щоб продовжити термін служби плиткового покриття, важливо не тільки правильно його викласти, але і забезпечити відповідний догляд. Основні заходи по регулярному догляду, що дозволяють підтримувати бруківку в первісному стані, включають:

  • спеціальну чистку з використанням відповідних засобів – дозволяє продовжити термін служби плитки, зберегти її якості і яскравий колір;
  • постійний контроль за допустимим навантаженням на викладену тротуарну плитку;
  • регулярна обробка за допомогою водовідштовхувальних засобів – вони не дозволяють талим водам і іншим опадам просочуватися всередину бруківки;
  • важливо постійно контролювати те, які хімікати та інструменти використовуються для очищення – необхідно застосовувати тільки відповідні обраному типу бруківки засоби.

Щоб підтримувати чистоту бруківки, використовуються різноманітні засоби й методи – важливо контролювати всі етапи, щоб не допустити погіршення якостей викладеного на тротуарі матеріалу. За стандартом тротуарна плитка стійка до температурних змін, вологості, регулярних навантажень, але нерідко вона починає руйнуватися через відсутність належного догляду.

Основні способи очищення в різні сезони

Методи очищення бруківки сильно відрізняються, в залежності від того, в який час вона проводиться. Існують три основні способи очищення: механічне, хімічне, сухе або вологе прибирання.

Особливість механічного очищення бруківки полягає у використанні спеціальних інструментів (лопата, скребок, шпатель) – ідеально підходить для видалення льоду, снігу. Хімічне очищення полягає в застосуванні спеціальних хімічних засобів, що наносяться на заздалегідь змочену водою плитку. Важливо, перед тим, як почати мити, протестувати засіб на непомітній ділянці. Вологе або сухе прибирання – це найпростіший спосіб очищення, він використовується для швидкого прибирання різного сміття і пилу з бруківки. Цей варіант очищення ідеально підходить для прибирання навесні, влітку і восени, можуть використовуватися мітли або струмені води.

Проводячи регулярне очищення, вийде підтримувати не тільки охайний зовнішній вигляд тротуарів, але і зберегти всі якості бруківки на більш тривалий термін. Головне – підбирати відповідні засоби для чищення та інструменти.

    Поділитись: