Колір брущатки – який обрати для промзони чи парку відпочинку?

Всі статті

1740

24-02-2021

На сьогодні існують різноманітні види бруківки, що відрізняються формою, кольором, розмірами. Буває важко розібратися у всіх запропонованих варіантах, підібрати відповідну до навколишнього середовища плитку. Для того, щоб викладений бруківкою тротуар, оточуючі його дерева і споруди гармоніювали між собою, потрібно правильно підібрати кольорову гамму, що буде ідеально доповнювати один одного. Зробити це можна за допомогою дизайнера або самостійно, вивчивши особливості поєднання кольорів.

Якого кольору буває тротуарна плитка

Оформлення будь-якої поверхні вимагає правильного підбору форм і кольорів – важливо, щоб усі об’єкти на певній ділянці поєднувалися між собою. Викласти бруківку можна фігурними хвилями, створити перехрестя з різних кольорів, тим самим урізноманітнивши загальну картину. Популярні кольори бруківки:

  • біла;
  • сіра;
  • чорна;
  • коричнева;
  • цегляно-червона;
  • жовта.

На ринку запропонована велика кольорова гамма, за допомогою якої виходить створити унікальний проект промзони або громадського парку відпочинку. Сучасні тенденції постійно змінюються, за ними важко встежити, але звернувшись за консультацією до досвідчених дизайнерів, можна створити кращий майданчик.

Які кольори бруківки найстійкіші

Плитка різного кольору відрізняється по стійкості – деякі пігменти, що змішуються при приготуванні бруківки, сильно страждають від сонячних променів та інших кліматичних умов. Вибір відтінку – важливий критерій, він не тільки допомагає доповнити архітектуру, але і впливає на майбутню якість прокладеного тротуару. Наприклад, вибираючи синю або зелену плитку, важливо розуміти, що вона менш стійка до різних впливів, вимагає акуратного догляду. Найстійкішою називають бруківку сірих, коричневих, чорних кольорів – вона зберігає свої властивості й зовнішній вигляд тривалий термін, не боїться температурних змін, більшості хімічних засобів для чищення.

Вибір кольору бруківки для промзони та парку відпочинку

Для створення тротуару у промзоні зазвичай використовують неяскраві, світлі відтінки бруківки – біло-сіра плитка зможе доповнити та освітлити будь-яку архітектуру. Щоб облаштувати паркову зону застосовують різноманітну декоративну плитку, її викладають різними способами, комбінуючи яскраві й пастельні кольори. Із зеленню паркових зон добре гармонують білий, сірий, рожевий відтінки.

Якщо в парку встановлені різні архітектурні будови, то краще підбирати бруківку так, щоб вона доповнювала стіни будівель, гармоніювала з ними, створюючи єдину картинку. Якщо споруди виконані з дерева або світлого каменю, то їх ідеально доповнить плитка коричневого кольору. Поєднуючи різні відтінки, навіть простих білих, сірих кольорів, можна викласти гарний геометричний малюнок, який буде виглядати стильно і дорого. Щоб облаштування пройшло успішно, варто заздалегідь змоделювати загальний дизайн, придумати малюнок мозаїки, якою буде викладена тротуарна плитка.

    Поділитись: